foto:Arsenal Fest

Petnaesto izdanje Arsenal Festa, održano u autentičnom prostoru nekadašnje topionice u srcu Kragujevca, uspešno je privedeno kraju uz više od 35.000 posetilaca tokom tri festivalske večeri. Ovogodišnje izdanje obeležili su izuzetna produkcija, raznovrstan muzički program i besprekorno organizovan događaj u kojem su uživali svi prisutni. Festival je ugostio publiku različitih generacija – od porodica sa decom, preko muzičkih entuzijasta, do vernih fanova koji iz godine u godinu dolaze kako bi uživali u jedinstvenom festivalskom duhu Arsenala zbog kojeg mu se svi vraćaju.

foto: Nemanja Đorđević

Jedan od najzapaženijih nastupa pripao je legendarnoj britanskoj grupi Massive Attack, koja je priredila fantastičan, umetnički osmišljen performans. Kroz specifičnu muzičko-vizuelnu naraciju, bend je ukazao na savremene društvene i globalne izazove, ostavljajući snažan utisak na publiku kroz jasnu kritiku društva u kojem živimo.

Izuzetnu pažnju izazvao je i premijerni nastup mongolskog folk-metal benda The Hu u Srbiji, koji je autentičnim izrazom i snažnom scenskom pojavom oduševio festivalsku publiku. Među izvođačima koji su obeležili ovogodišnji program izdvojili su se i Darko Rundek, Joker Out, Buč Kesidi kao i regionalna zvezda Senidah, čiji je nastup bio besprekoran u muzičkom, produkcionom i vizuelnom smislu.

foto: Nemanja Đorđević
foto: Nemanja Đorđević

Poslednje veče na Main stage-u obeležila su dva vrhunska izvođenja – emotivni, intimni koncert Majkla Kivanuke, koji je ostvario izuzetnu povezanost sa publikom, i energični nastup kultnog sastava Faithless, čija posvećenost domaćoj publici i izvođačka snaga nisu ostavili nikoga ravnodušnim.

foto: Nemanja Đorđević

Završnu noć na Garden stage-u u velikom stilu zatvorio je Orthodox Celts, uz atmosferu dostojnu finala – publika je dočekala svitanje uz dobro poznate melodije i prepoznatljivu energiju benda.

Ljubitelji elektronske muzike uživali su na Explosive stage-u tokom tri festivalska dana uz nastupe Valentina Kanzianija, Stiva Buga, Lee Dobričić, Dejana Milićevića i mnogih drugih, koji su svojim setovima podigli ovogodišnje festivalsko iskustvo na sledeći nivo.

U okviru bogatog programa, nastupili su i brojni domaći i regionalni izvođači – KOIKOI, Ida Prester, Nikola Vranjković, Six Pack, Bad Copy, Rambo Amadeus, Sajsi MC i mnogi drugi, doprinoseći raznovrsnosti i umetničkoj snazi ovogodišnjeg jubiilarnog izdanja.

foto: Nemanja Đorđević

U skladu sa ekološkim opredeljenjem festivala, Arsenal Fest je i ove godine realizovao zelenu inicijativu u saradnji sa projektom „Svaka limenka se računa” i kompanijom „Ball Corporation”, u okviru koje je tokom tri dana prikupljeno više od 10 000 limenki. Time je još jednom potvrđena posvećenost festivala održivosti i odgovornosti prema životnoj sredini. Na festivalu je postavljena i umetnička instalacija – pixelata, sačinjena od recikliranih limenki koju su oslikali poznati ulični umetnici,i to zanimljivim kreativnim rešenjem stilizovane, stare Zastave – automobila koji je mnogima koji vole Arsenal, obeležio detinjstvo.

Arsenal Fest 2025 još jednom je potvrdio status jednog od najznačajnijih muzičkih festivala u regionu – po meri publike i izvođača. Zahvaljujući profesionalnosti svih timova i izuzetnoj posvećenosti, festival je protekao u duhu najviših produkcijskih standarda.

Više informacija o festivalu potražite ovde: https://arsenalfest.rs/;  dok fotke sa sve tri festivalske večeri možete naći na Instagram strnici Arsenal Festa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.